top of page

ניהול ערוצי ותקציב השיווק 

ניהול ערוצי שיווק

ערוצי השיווק הם "יסודות הבניין" של תכנית השיווק והם פועל יוצא של מטרות העסק או החברה. לערוצי השיווק השפעה ישירה על אסטרטגיית השיווק כולה ועל שאר מרכיבי תכנית השיווק וניהול נכון ועקבי שלהם הוא מפתח להצלחת התכנית.

אילו שאלות צריכות להנחות אתכם? 

תכנון פירמידת ערוצי השיווק מחייבת מענה לשאלות כמו: מהם ערוצי השיווק הדומיננטיים שעשויים להיות רלוונטיים לעסק? באילו ערוצי שיווק משתמשים המתחרים והאם גם העסק או החברה יכולה להשתמש בהם? האם קיימים ערוצי שיווק שאינם מנוצלים על ידי המתחרים ועשויים לייצר יתרון ואילו ערוצי שיווק מתאימים לכל שלב בתכנית השיווק? – תשובות לאלו יצרו אסטרטגיה חזקה ורציונלית שתלווה את העסק למימוש שאיפותיו ומטרותיו.

דמיינו- תמנון!

נסו לדמיין תמנון שזרועותיו חייבות לעבוד כל אחת בנפרד, אך גם יחד ובמקביל על מנת שכל הגוף יתפקד. תפיסת ניהול ערוצי השיווק היא תפיסה אורגנית הרואה בכל חלק בגוף - כל מרכיב בתמהיל השיווק, כשחקן מהותי בתפקוד הכללי של הגוף. לעיתים צריך שזרוע אחת תהיה דומיננטית מהאחרת או להפעיל כמה במקביל – אך צריך לדעת להזיז אותן בצורה אפקטיבית.

מה עלמה ייעוץ עושה עבורכם? 

ניהול ערוצי השיווק הוא "התמנון" של תכנית השיווק שלכם היודע היטב על אילו נקודות ללחוץ ומתי ולתפעל את הזרועות השיווקיות של העסק באופן דינמי ואקטיבי להשגת התוצאות.

בעלמה ייעוץ ושיווק אנו דואגים להיות "התמנון" שלכם ולנהל את ערוצי השיווק תוך הקפדה על צרכי ושאיפות העסק. אנו נדאג  להיות עם "יד על הדופק" בכל מה שנוגע לאפקטיביות ערוצי השיווק ולהטמעתם בפועל בתכנית. דינמיות ערוצי השיווק כיום מחייבת ידע טכנולוגי, פרקטי ומעשי ותשומת לב מדויקת לשינויים שמתכנני ערוצי השיווק עצמם יוצרים – את כל אלו אנו מיישמים עבור הלקוחות שלנו.  

מהו תקציב השיווק?

בניית תקציב השיווק הוא חשוב ביותר בבניית תכנית שיווקית. אם התכנית השיווקית היא "המפה" של העסק שלכם המנווטת אתכם לעבר המטרות העסקיות אותן הצבתם, תקציב השיווק יהיה "רשימת הציוד"- המשאבים אותם תחלקו בדרך למימוש המטרה.

ריבוי האפשרויות השיווקיות כיום בקידום ערוצים דיגיטליים: פייסבוק, אינסטגרם, ומרחבי הפרסום "המסורתיים" יותר: עיתונות, רדיו ושלטי חוצות, מחייבים שליטה צמודה והיכרות עם התקציב בכל שלבי בנייתו והוצאתו לפועל. פיקוח על התקציב יגדיל את את יעילותו בערוצים השיווקיים ויוביל לתוצאות, ועל כן בניית התקציב היא שלב אחד אך שליטה בתקציב והוצאתו לפועל היא זו שמולידה את התוצאות המקרבות אתכם למטרה העסקית שלכם.

למה צריך ניהול תקציב שיווק?

תקציב השיווק הוא אחת ההוצאות המשמעותיות ביותר מאחר והוא יכול לשמש כמקפצה לרווחיות העסק כולו. תקציב המתוכנן בקפידה בהתאמה לתכנית השיווקית והנמצא בפיקוח הוא ההבדל המהותי בין רווח להפסד. התקציב מושפע מגורמים רבים וחלקם לאו דווקא בשליטת בעל העסק - חגים, תקופות חלשות או חזקות בענף המכירות הכללי, פרויקטים לא צפויים או תנודות פוליטיות כל אלו עשויים להשפיע עליו ולגרום לשינויים.

מה עושה בפועל מנהל תקציב השיווק?

מנהל התקציב הוא גם מי שמתבונן על התמונה הרחבה אך גם מי שקופץ לתוך התמונה בעת הצורך. התקציב חייב להיות מנוהל באופן דינאמי ועל ידי אדם שמכיר מקרוב את תנודות העסק ואת השוק על מנת שהתקציב שתוכנן בקפידה יתאים למציאות. מנהל התקציב מכיר את כל שלבי תכנון התקציב ויודע להשוות אותו אל מול הביצוע על בסיס חודשי. ניהול עקבי ומדויק של תקציב השיווק מוליד מסקנות חדשות הדורשות גמישות ושינויים בהתאם לתוצאות.

מנהלת התקציבים של עלמה שיווק וייעוץ בפרסום תלווה אתכם לאורך כל שלבי בניית תקציב השיווק ותגרום לתקציב לעבוד בשבילכם ולהשיג עבורכם את התוצאות הטובות ביותר עבור העסק שלכם!

זקוקים לתקציב שיווק ולניהולו? נשמח לייעץ ולעזור לכם לקדם את העסק שלכם!

bottom of page